English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Svarbi informacija muitinės klientams

Informuojame, kad kai kuriuos LR muitinės verslo atstovus el. paštu pasiekia suklastoti laiškai su prisegtu kenksmingu kodu. Tokių laiškų siuntėju yra imituojamas LR muitinės darbuotojas. (Žiūrėkite publikuojamą nuotrauką.)

Akcentuojame, kad tokių laiškų LR muitinės darbuotojai nesiunčia, ir  atkreipiame dėmesį, kad  tokio tipo laiškai gali sukelti problemų, jei kompiuterio naudotojas bus neatidus ir pasielgs neatsargiai. Siekiant apsaugoti savo elektroninę informaciją bei savo privačius asmens duomenis nuo šiuo metu internete aktyviai plintančių kompiuterių virusų, kitų žalingų, kenkėjiškų programų, pateikiame patarimus kaip elgtis gavus įtartiną el. laišką:

•Gavę neaiškaus turinio el. laišką neveikite impulsyviai, iškart nespauskite pateiktų nuorodų, neatidarinėkite prisegtų failų, o ramiai įvertinkite situaciją: „ar tikrai laiškas motyvuotai adresuotas man?“, „ar žinutė neatrodo per daug dirbtinė?“. Neapgalvotai atliktas veiksmas gali užkrėsti Jūsų kompiuterį kenksmingu kodu, kuris galimai vogs Jūsų informaciją, slaptažodžius, pinigus ir sutrikdys Jūsų veiklą;

Neatidarinėkite laiškų, kurie kelia įtarimą ar gauti iš nepažįstamo siuntėjo;

•Jokiu būdu neatidarinėkite su neaiškios kilmės el. laiškais gautų priedų – ypač su vykdomųjų bylų išplėtimais (exe, scr, com, pif, vbs, bat, cmd, dll ir pan.). Jei įtartinas priedas gautas iš patikimo siuntėjo, prieš bandydami šį priedą atidaryti susisiekite su siuntėju (pageidautina – ne el. paštu);

Neatsakinėkite į neprašytus reklaminio ar informacinio pobūdžio laiškus, įskaitant atsisakymo juos gauti tikslais;

Nereaguokite į bet kokio pobūdžio (įspėjamojo, grasinamojo, sensacingo, skandalingo, pagalbos prašymo ar pan.) el. laiškus, kuriais prašoma išsiuntinėti juos kuo platesniam gavėjų ratui.

Informacija atnaujinta 2020-10-15