English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lazdijų apylinkėse muitininkai sulaikė „tuščią“ sunkvežimį, kontrabanda kimštomis sienomis

Rugsėjo 2 d., netoli Lazdijų, Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai sulaikė Baltarusijos piliečio vairuotą sunkvežimį. Nors vairuotojas sakė važiuojantis tuščiomis, bet pravėrę šonines priekabos dureles, pareigūnai išvydo slaptavietę su cigarečių kontrabanda – iš viso rasta daugiau nei 4 tūkst. pakelių rūkalų.

Apie 19 val. Lazdijų apylinkėse patruliavę Kauno teritorinės muitinės pareigūnai stabdė ir tikrino automobilius. Pareigūnus sudomino ir krovininis „Renault Мaster“ (su baltarusiškais numeriais), kurio vairuotojas, Baltarusijos pilietis, sustabdytas, teigė važiuojantis tuščiomis, į Kauną, paimti krovinio. Muitininkus tai kiek nustebino, nes mašina važiavo Lazdijų, t. y. Lenkijos sienos link. Pravėrus sunkvežimio krovininę dalį, iš pirmo žvilgsnio šioji išties atrodė tuščia, tačiau buvo matyti, kad furgono sienos ir lubos yra perdarytos – iš vidaus papildomai pritvirtintos medžio plokštes.

Dar labiau nustebino tai, kad medžio plokštė šoninėje sienoje dengė ir vietą, kur išorėje buvo šoninės durys. Paprašius vairuotojo minėtas dureles atverti, šis labai susijaudino ir niekaip negalėjo (ar nenorėjo) jų atidaryti: čia sakė nemokantis jų atverti, čia – niekaip nerandantis durelių raktų. Pagaliau raktai buvo surasti, o atidarę duris, muitinės pareigūnai išvydo priekinėje furgono sienos dalyje įrengtą slėptuvę, kurioje rado 3 750 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Queen Menthol“. Detaliai patikrinus sunkvežimio sienas, paaiškėjo, kad šios irgi „kimštos“ cigaretėmis (dėl sudėtingų ardymo darbų galutinis sulaikytų cigarečių kiekis dar nėra žinomas).

Vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas mėnesiui. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Informacija atnaujinta 2020-09-09