English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Svarbu: prašymams muitinei imtis veiksmų dėl intelektinės nuosavybės teisių apsaugos bus privalomas EORI kodas

Informuojame, kad nuo  2020 m. rugsėjo 15 d. įsigalioja 2020 m. rugpjūčio 13 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2020/1209, kuriuo yra nustatomos naujos prašymų formos muitinei imtis veiksmų dėl prekių, kuriomis, kaip įtariama, pažeidžiama intelektinės nuosavybės teisė.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. visi intelektinės nuosavybės teisių turėtojai ir teisėti atstovai, norintys pateikti naują prašymą muitinei imtis veiksmų arba pakeisti ar pratęsti esamus prašymus, privalo turėti EORI kodą (ekonominės veiklos vykdytojų registracijos ir identifikavimo numeris). Detalesnė informacija apie EORI kodą pateikiama Lietuvos muitinės svetainėje .

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad intelektinės nuosavybės teisių klausimams spręsti Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (toliau – EUIPO) internetinėje svetainėje yra sukurta bendra ES platforma – IP Enforcement portal. Tai nemokama, daugiakalbė ir saugi priemonė pateikti išankstinius prašymus imtis veiksmų ir keistis informacija su Europos Sąjungos teisėsaugos institucijomis apie prekes, kurios, kaip įtariama, pažeidžia intelektinės nuosavybės teisių turėtojų teises. IP Enforcement portalo vartotojas gali sugeneruoti  prašymą imtis veiksmų kaip PDF dokumentą, identišką  standartinei formai, ir nusiųsti jį elektroniniu būdu ES muitinei. Nepaisant kalbos, kuria teisių turėtojas ar jo atstovas rengia prašymą imtis veiksmų, dokumentas sudaromas visomis valstybių narių, kuriose bus taikomas prašymas, kalbomis ir siunčiamas muitinei jos atstovaujamos šalies kalba.

Numatoma, kad nuo 2021 metų vidurio prašymai muitinei imtis veiksmų bus teikiami tik elektroniniu būdu, pasirašomi elektroniniu parašu, popieriniai prašymai nebus teikiami. Detalesnė informacija apie IP Enforcement portalą pateikiama EUIPO svetainėje adresu .

 

 

Informacija atnaujinta 2020-09-08