English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Kviečiame dalyvauti Medininkų žudynių 29-ųjų metinių minėjimo renginiuose

Liepos 31-ąją sukaks 29 metai, kai 1991 metais, ankstų vidurvasario rytą, Lietuvos - Baltarusijos pasienyje, Medininkų poste, SSRS specialios paskirties dalinio OMON smogikai iš pasalų užpuolė ir sušaudė septynis muitinės, policijos ir pasienio pareigūnus. Vienas, muitininkas Tomas Šernas, buvo sunkiai sužeistas, bet per stebuklą išgyveno. 

Šiai skaudžiai sukakčiai pažymėti paskutinėmis  liepos dienomis vėl susitikime  Vilniaus evangelikų  reformatų bažnyčioje ir Vilniaus arkikatedroje, Medininkų memoriale ir Antakalnio kapinėse. Prisiminkime ir pagerbkime žuvusius už Tėvynę!

Liepos 30 d., ketvirtadienį, 18 val. Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje (Pylimo g. 18, Vilnius) vyks atminimo vakaras „Budėkime dėl santarvės ir taikos“. Atminimo ir maldos vakarą ves sunkiai sužeistas Medininkų žudynėse, bet išgyvenęs muitinės pareigūnas, šiuo metu - Lietuvos evangelikų reformatų vicesuperintendentas Tomas Šernas. 

Liepos 31 d., penktadienį, iškilmingi renginiai vyks Vilniuje ir prie Medininkų memorialo: 

8.00 val. − Šv. Mišios Vilniaus arkikatedros bazilikos Šv. Kazimiero koplyčioje; 

10.00 val. – iškilmingas minėjimas prie Medininkų memorialo; 

11.25 val. − iškilmingas minėjimas Vilniaus Antakalnio kapinėse. 

Taip pat liepos 31 d. vyks tradicinis estafetinis bėgimas Medininkai – Vilnius, kuriame šiemet dėl COVID-19 pandemijos keliamos grėsmės dalyvaus trys – Lietuvos muitinės, policijos ir Valstybės sienos apsaugos komandos. Estafetinio bėgimo startas – 8.15 val. prie Medininkų memorialo, finišas – prie Antakalnio kapinių Vilniuje. 35 kilometrų estafetinio bėgimo trasa – tai simbolis, kuriuo sujungiama pareigūnų nužudymo vieta bei kapinės, kuriose palaidoti pareigūnai. 

Medininkų žudynių minėjimo renginiuose dalyvauja žuvusiųjų giminės ir artimieji, Tomas Šernas, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su  ponia Diana Nausėdiene, Aukščiausiosios Tarybos -  Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Vidaus reikalų, Finansų, Užsienio reikalų ministerijų atstovai, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Muitinės departamento vadovybė, pareigūnai, visuomenės atstovai. 

Kviečiame ir Jus atvykti pagerbti žuvusių pareigūnų atminimą. 

Informacija atnaujinta 2020-07-30