English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Tarptautinių ekspertų misiją Ukrainoje atliekantys Lietuvos muitininkai prisideda prie šios šalies muitinės modernizacijos

Europos Sąjungos finansuojamos programos „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ (EU4PFM) veiklose dalyvaujantys Lietuvos muitininkai jau pradėjo intensyvų darbą su Ukrainos muitinės pareigūnais. 

Rugpjūčio 15 d. Kijeve, Ukrainos muitinėje, vykusio susitikimo metu tarptautinių ekspertų funkcijas atliekantys Lietuvos muitinės pareigūnai susitiko su Ukrainos muitinė vadovu Maksym Nefyodov ir Ukrainos mokesčių tarnybos vadovu Serhiy Verlanov bei kitais šių tarnybų pareigūnais. 

Šio susitikimo metu Ukrainos muitinės vadovas Maksym Nefyodov išreiškė lūkestį, kad EU4PFM projektas padės paversti Ukrainos muitinę iš institucijos, kurios bijomasi ir nepasitikima, į tarnybą, kuri užtikrina prekių tiekimo grandinės saugumą, skatina ir prižiūri sąžiningą ir atvirą tarptautinę prekybą ir efektyviai pildo valstybės biudžetą.  

Jo nuomonei pritarė ir tarptautinių ekspertų misiją Ukrainoje atliekantys Lietuvos muitininkai. Tarptautiniu konsultantu EU4PFM projekte dirbantis Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus patarėjas bei buvęs Lietuvos muitinės vadovas Arūnas Adomėnas teigė, kad išlaikyti tolygų balansą diegiant prekybos supaprastinimą ir užtikrinant muitinės kontrolę prieš kurį laiką buvo ir vienas iš Lietuvos muitinei tekusių veiklos iššūkių. „Tuo pat metu papildoma užduotis, kurią turėjome įveikti, buvo muitinėje dirbusio personalo skaidrumo didinimas. Ją sprendėme ne tik apmokydami muitininkus, bet ir automatizuodami dalį procesų, kuriems iki tol reikėdavo pareigūno sprendimo, - kalbėjo Arūnas Adomėnas“.

Pasak jo, 1999 m. Lietuvos muitinė išgyveno korupcijos krizę, o korupcijos indeksas buvo pasiekęs rekordines žemumas, tačiau palaipsniui, taikant įvairias antikorupcines priemones ir vykdant sėkmingas reformas, korupcijos lygis Lietuvos muitinėje pastebimai sumažėjo. 

EU4PFM projekte dirbančių Lietuvos muitininkų teigimu, kompleksinė personalo atrankos strategija turėtų padėti pagerinti antikorupcinį klimatą Ukrainos muitinėje. „Gerai pasiruošus darbuotojų priėmimo procesui, galima išvengti atvejų, kai į tarnybą ateina nedori ir nesąžiningi darbuotojai, - teigia Arūnas Adomėnas, - o mokymai ir nuolatinė komunikacija taip pat labai prisideda prie korupcinių apraiškų sumažinimo“. 

Jam pritarė ir Ukrainos muitinės vadovas Maksym Nefyodov. Pasak jo, darbuotojų priėmimo, jų mokymo ir tolesnio bendravimo procesas – tai nuoseklus darbas, be kurio neįsivaizduojama nė viena organizacija, nes jos pagrindas pirmiausia yra dirbantys žmonės, o ne technologijos ar įranga.  

Pagrindiniai Ukrainoje vykdomo projekto EU4PFM tikslai yra padėti valstybinėms įstaigoms planuoti ir kontroliuoti biudžetus, plėsti ekonominių nusikaltimų tyrimo sistemą, padėti reformuoti mokesčių ir muitinės tarnybas, teikti pagalbą valdant valstybines investicijas ir bendradarbiauti stiprinant valstybinių kompanijų atsakomybę. 

Europos Sąjungos finansuojamos programos „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ dirbantys Lietuvos muitininkai teikia ekspertinę pagalbą 3-ojo komponento veikloje „Padėti vystyti modernią, efektyvią ir skaidrią  mokesčių surinkimo sistemą „Mokesčių/pajamų valdymas“ ir 4-ojo komponento veikloje „Padėti tinkamoms viešųjų finansų valdymo institucijoms stiprinti jų organizacijos valdymo gebėjimus „Horizontalios užduotys ir valdymas“. 

Informacija atnaujinta 2019-08-20