English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Keltu į Švediją sulaikyta didelė nelegalių rūkalų siunta, slėpta tarp kibirėlių su raugintomis daržovėmis

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto skyriaus pareigūnai, patikrinę į Švediją turėjusį išplaukti keltą, sulaikė didelę nelegalių rūkalų siuntą. Apie 180 tūkst. pakelių cigarečių „Prince“ buvo aptikta krovininiame vilkike – neteisėtas krovinys maskuotas iš Latvijos į Švediją gabentomis daržovėmis.

Šeštadienį, vasario 3–iąją, muitinės pareigūnai Centriniame Klaipėdos terminale tikrino maršrutu Klaipėda–Karlshamnas turėjusį išplaukti keltą ir jame buvusius, į Švediją vykstančius, vilkikus. Šio patikrinimo metu muitinės pareigūnams įtarimų sukėlė vienas iš Latvijos atvažiavęs krovininis vilkikas „Volvo“. Mašiną vairavęs Latvijos pilietis deklaravo gabenantis jungtinį krovinį: į Švediją – 2,8 tonas salotų ir 645 kg marinuotų svogūnų, o į Daniją – 10 tonų dekoratyvinių žvakių.

Patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema pastebėta, jog puspriekabės viduje gali būti nedeklaruotų prekių. Pareigūnams atliekant detalią apžiūrą, šie įtarimai pasitvirtino: puspriekabės gale sukrautos daržovės maskavo daugybę dėžių su cigaretėmis.

Iš viso rasta 180 tūkst. pakelių cigarečių „Prince“ be banderolių. Įtariama, kad jos galėjo būti padirbtos viename iš Latvijoje veikiančių šešėlinių tabako fabrikų. Manoma, kad šie rūkalai turėjo būti gabenami į Ispaniją ir Graikiją.

Turimais duomenimis, rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 745 tūkst. eurų.

MKT Klaipėdos skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Vilkiko vairuotojas, Latvijos pilietis, buvo sulaikytas ir apklaustas, vėliau jam skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas (10 tūkst. eurų).

Prieš pusmetį – 2023 m. rugpjūčio 11–ąją – Klaipėdoje buvo sulaikyta labai panaši, 200 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų siunta. Cigaretės taip pat buvo rastos vilkike, ketintame plukdyti keltu plaukti į Švediją, deklaruojant, kad  gabenma baldų furnitūra.

Informacija atnaujinta 2024-02-12