English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Atkurtai Lietuvos muitinei - 31-eri

Lietuvos muitinė – viena iš nedaugelio Atkurtos Lietuvos institucijų, kuri ką tik atkurtoje jaunoje Lietuvos valstybėje buvo kuriama visiškai naujai.

1990 metų spalio 9-ąją – Lietuvos Aukščiausiajai Tarybai priėmus Laikinąjį Muitinės įstatymą, Lietuvos muitinei buvo pavesta įgyvendinti muitų politiką nustatančius įstatymus, taikyti muitų tarifus ir imti muitų rinkliavas, užkirsti kelią kontrabandai ir kitokiems muitų taisyklių pažeidimams. Ši diena – Lietuvos muitinės gimtadienis.

Nuo 2004 m. gegužės 1-osios Lietuvai tapus Europos Sąjungos, kurios bendrosios rinkos kertinis akmuo yra muitų sąjunga, besiremianti laisvu prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimu, nare, Lietuvos muitinei teko atsakomybė vykdyti vieningą visos Europos Sąjungos Muitų politiką.

Šiandien Lietuvos muitinė, įgyvendinanti Europos Sąjungos Muitų politiką, savo darbe pirmiausia vadovaujasi visoms ES šalims-narėms privalomais teisės aktais – reglamentais. Svarbiausias visų ES muitinių veiklos dokumentas – Sąjungos muitinės kodeksas. Joje dirba beveik 2 tūkstančiai pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų.

Šventės proga 4 Lietuvos muitinės darbuotojus Padėkomis už gerą tarnybą paskatino finansų ministrė Gintarė Skaistė. Už pavyzdingą pareigų atlikimą Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu buvo apdovanoti 75 Lietuvos muitinės pareigūnai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai.

Oficialus Lietuvos muitinės atkūrimo 31-ųjų metinių paminėjimas vyko vakar. Lietuvos muitinės vadovas, Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas ir Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojai Jonas Miškinis ir Vygantas Paigozinas aplankė Vilniuje įsikūrusias Lietuvos muitinės įstaigas, o Kauno ir Klaipėdos teritorinių muitinių kolektyvus pasveikino nuotoliniu būdu.

Sveikindamas susirinkusius į apdovanojamųjų renginį Muitinės departamente Lietuvos muitinės vadovas D. Žvironas sakė “Džiugu, kad su iššūkiais susitvarkome.  Ne visada iš karto, bet susitvarkome - ar tai būtų vienokie ar kitokie mūsų įsipareigojimai, ar grėsmės“. Dėkodamas visiems tarnaujantiems Lietuvos muitinėje D. Žvironas linkėjo sveikatos, kantrybės, supratimo ir kolegų palaikymo.

Informacija atnaujinta 2021-10-09