English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė konsultuoja: iš trečiųjų šalių atsisiunčiami leidiniai nepriskiriami korespondencijai ir turi būti deklaruojami kaip prekės

Iš trečiųjų šalių į Lietuvą keliauja ne tik apranga, elektronika, buitinė technika ar kitos kasdienio vartojimo prekės, tačiau ir įvairūs spaudiniai – laikraščiai, žurnalai, kiti leidiniai. Neretai gavėjai tokias siuntas traktuoja kaip korespondenciją, kuriai importo mokesčiai nėra taikomi.

Lietuvos muitinė atkreipia dėmesį, jog spaudos leidiniai, atsisiunčiami pašto siuntomis iš trečiųjų šalių, yra tokios pat prekės, ir juos privaloma deklaruoti muitinei pateikiant elektroninę muitinės deklaraciją bei sumokėti nustatytus mokesčius.

Nuostata, jog knygos, katalogai, laikraščiai ir kiti periodiniai leidiniai nelaikomi korespondencijos siuntomis yra įtvirtinta Lietuvos Respublikos pašto įstatyme. Jame apibrėžiama, jog korespondencijos siunta yra „pašto siunta, kurią sudaro ant bet kokios fizinės medžiagos užrašytas pranešimas, įskaitant smulkiuosius paketus, siųstina ir pristatytina ant jos nurodytu gavėjo adresu. Knygos, katalogai, laikraščiai ir kiti periodiniai leidiniai nelaikomi korespondencijos siuntomis“.

Taigi, iš trečiųjų šalių atsisiunčiamiems spaudos leidiniams, su tam tikromis išimtimis, taikomas lengvatinis – 5 arba 9 proc. – importo PVM. Muito tarifas šioms prekėms nėra taikomas.

Lietuvos muitinė primena, jog mažos vertės siuntas, atsisiunčiamas iš trečiųjų šalių, galima deklaruoti patiems Išmaniojoje muitinės deklaracijų apdorojimo sistemoje. Daugiau informacijos apie tai – Lietuvos muitinės interneto svetainės skiltyje „E-prekyba“ privatiems asmenims.

Informacija atnaujinta 2021-10-26