English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Sankcijų kontrolė: Lietuvos muitinė reikalaus pateikti gamintojo deklaracijas

Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo 2023 m. liepos 3 dienos kai kurioms prekėms, iš Lietuvos tranzitu gabenamoms per Rusijos Federaciją ir/ar Baltarusiją, bus reikalaujama pateikti gamintojo deklaraciją. Muitinės departamento patvirtintame sąraše –  kelios dešimtys prekių, kurios gali būti panaudotos kariniais tikslais arba Rusijos pramonės pajėgumams didinti.

Prekių sąrašas skelbiamas verslo asociacijoms ir atstovams. Jį rasite čia.

Tokius muitinės formalumų atlikimo tvarkos taikymo pakeitimus Lietuvos muitinė numatė siekdama efektyviau užkardyti kelią galimam tarptautinių sankcijų apėjimui. Nuo 2023 m. birželio 5 dienos Lietuvos muitinė jau taiko sugriežtintas kontrolės priemones. Vis dėlto statistiniai duomenys rodo, jog vyksta paralelinis kai kurių prekių importas į Rusiją ir Baltarusiją, todėl Lietuvos muitinė imasi priemonių galimam sankcijų apėjimui, įtraukdama į šį procesą ir verslo atstovus, kurie pateikdami gamintojo deklaracijas užtikrintų didesnį tiekimo grandinės iki galutinio vartotojo skaidrumą.

Gamintojo deklaracijų Lietuvos muitinėje bus pradėta reikalauti nuo liepos 3 d. deklaruojant prekes eksporto procedūrai ir reeksportui, o nuo liepos 17 d. – ir pasienio kontrolės punktuose veikiančiose  muitinės įstaigose.               

Lietuvos muitinė pažymi, kad asmenys, tiesiogiai ar netiesiogiai atlikdami muitinės formalumus su įvardintomis prekėmis, Lietuvos muitinei turės pateikti eksportuojamų  arba reeksportuojamų prekių gamintojo surašytą dokumentą, kuriuo jis patvirtina:

                1) kad jam žinomas jo pagamintų prekių pardavėjas ir jų pirkėjas trečiojoje šalyje ir jų sudarytas sandoris jam nekelia abejonių, kad jį vykdant gali būti nesilaikoma tarptautinių sankcijų taikymo sąlygų;

                2) kad jam žinoma, kad jo pagamintos prekės bus tranzitu gabenamos per Baltarusijos ir/ar Rusijos Federacijos teritoriją į trečiąją šalį ir jis yra tikras, kad prekių tranzito per Rusijos Federaciją ir/ar Baltarusiją metu prekės nebus perparduodamos, perdirbamos, sandėliuojamos, perkraunamos į kitą transporto priemonę, įskaitant priekabos ar puspriekabės su prekėmis perkabinimą (vilkiko pakeitimą);

                3) kad jam žinomas jo pagamintų prekių galutinis naudotojas bei jų galutinis naudojimas trečiojoje šalyje ir prekių gamintojas yra tikras, kad prekės nebus naudojamos nesilaikant tarptautinių sankcijų taikymo sąlygų.

Informuojame, kad nepateikus minėto dokumento Lietuvos Respublikos muitinei, prekės nebus išleistos iš Europos Sąjungos. Be to, Lietuvos muitinė, kilus pagrįstoms abejonėms dėl pateikto dokumento autentiškumo ir jame esančios informacijos teisingumo, kreipsis į prekių gamintojo šalies kompetentingas institucijas dėl pateikto dokumento ir jame esančios informacijos patikrinimo.

Informacija atnaujinta 2023-06-20