English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Paskelbtas konkursas rentgeno įrangai Kybartuose pirkti

„Lietuvos geležinkelių“ Grupės (LTG) bendrovė „LTG Infra“ paskelbė viešąjį konkursą dėl rentgeno įrangos bei jai reikalingos infrastruktūros projektavimo bei statybos pasienyje su Kaliningradu esančioje Kybartų geležinkelio stotyje. Projektas yra įgyvendinamas bendradarbiaujant su Muitinės departamentu prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Sutartį su laimėtoju planuojama pasirašyti trečiąjį šių metų ketvirtį.

„LTG Grupės bendrovės ir Muitinės departamentas glaudžiai bendradarbiauja užtikrinant per Lietuvos sieną geležinkeliu gabenamų krovinių kontrolę. „LTG Infra“ ir departamentas kartu rūpinosi rentgeno kontrolės sistemos įrengimu Kenos geležinkelio pasienio poste. Taigi projektas Kybartuose bus jau antrasis, kurį įgyvendiname, taip dar geriau pritaikydami geležinkelių infrastruktūrą įvežamų krovinių patikrai“, – sako Karolis Sankovski, „LTG Infra“ generalinis direktorius.

Remiantis Muitinės departamento statistika, Lietuvos muitinės pareigūnai 2022 m. geležinkelio transporte ikiteisminiuose tyrimuose sulaikė 854 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos. Didžioji dalis kontrabandos sulaikyta Kenos geležinkelio poste, tačiau pradėjus veikti Kenos rentgeno kontrolės sistemai, kontrabandininkai ėmė vengti gabenti nelegalius krovinius per šį punktą.

Muitinės atstovų teigimu, rentgeno kontrolės sistemos įdiegimas – veiksminga priemonė ne tik geležinkelio transporte slepiamos kontrabandos užkardymui, bet tai prisideda ir prie efektyvesnės sankcionuotų prekių kontrolės užtikrinimo.

Konkursas apima rentgeno sistemos įrangos ir kitos reikalingos įrangos pirkimą (vaizdo kamerų, daviklių, kompiuterių), programavimo darbus, taip pat rentgeno sistemai reikalingos infrastruktūros – statinių ir privažiavimo kelių – projektavimo ir statybos darbus.

„LTG Infra“ organizuoja pirkimo procedūras bei bus atsakinga už sutarties kontrolę ir vykdomų darbų priežiūrą, o Muitinės departamentas bus atsakingas už įrangos finansavimą ir perims rentgeno punkto valdymą ir eksploatavimą užbaigus statybos darbus.

Artimiausiu metu planuojamas skelbti ir konkursas rentgeno įrangai pirkti pasienio punkte su Baltarusija – Stasylų geležinkelio stotyje.

(Informacija parengta kartu su LTG)

Informacija atnaujinta 2023-03-10