English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Tarsi cigaretes: Šumsko muitininkai automobilyje aptiko į slaptavietes sukimštų gyvų balandžių kontrabandą

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, spalio 27 d., Šumsko kelio posto muitininkai į Lietuvą iš Baltarusijos į Lietuvą važiavusio Lietuvos piliečio V. K. automobilyje aptiko gyvų balandžių kontrabandą.

Dvyliką tampriai į audinius susuktų ir „gyvais ryšuliais“ paverstų sparnuočių muitinės pareigūnai rado po mašinos „Renault Espace“ sėdynėmis įrengtose slėptuvėse. Dar tris paukščius muitininkai aptiko už plastikinės prietaisų panelės, išgirdę bruzdesį ir balandžių skleidžiamus garsus.

Automobilis ir balandžiai sulaikyti, nustatinėjama sparnuočių vertė, sprendžiamas klausimas dėl administracinės arba baudžiamosios atsakomybės taikymo pažeidėjui. Pareigūnų žiniomis balandžių auginimu užsiimantis vilnietis kartą jau yra įkliuvęs su tokio pat pobūdžio pažeidimu.

Nežmoniškomis sąlygomis gabenti paukščiai buvo išlaisvinti, jais pasirūpinta, sparnuočiai šiuo metu saugomi poste ir artimiausiu metu turėtų būti perduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams.

Prieš keletą dienų Lietuvos muitinė informavo apie kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba inicijuotas papildomas priemones, siekiant užkirsti kelią nelegaliai gyvūnų (šunų, kačių, šeškų ir paukščių) prekybai Lietuvoje.

Rekomendacijas kaip, vykstant į Lietuvą iš trečiųjų valstybių reikia deklaruoti vežamus augintinius, rasite čia.

Informacija atnaujinta 2019-10-28