English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Panemunėje sulaikyta 136 tūkst. eurų grynųjų pinigų kontrabanda

Gegužės 20 d. Panemunės kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė didelę grynųjų pinigų kontrabandą. Iš Rusijos Kaliningrado srities pėsčiomis atėjęs Izraelio ir Rusijos pilietybę turintis asmuo savo kūną buvo apsivyniojęs maistine plėvele su 136 tūkst. eurų ir 4 tūkst. dolerių banknotais.

Pirmadienio vakarą, apie 18 val., į Panemunės kelio postą iš Rusijos Kaliningrado srities pėsčiomis atėjęs Rusijos ir Izraelio pilietybę turintis asmuo deklaravo besinešantis 1 tūkst. eurų ir 1 tūkst. dolerių.

Tačiau patikrinę, muitinės pareigūnai vyriškio rankinėje aptiko šiek tiek daugiau – 1 150 eurų. Asmuo ėmė elgtis konfliktiškai ir agresyviai, šaukė, reikalaudamas atiduoti pinigus ir tvirtindamas, kad deklaravo visą sumą.

Vėlesnio detalaus fizinio patikrinimo metu paaiškėjo, kad pažeidėjas kūną apsivyniojęs maistine plėvele su dar daugiau banknotų – iš viso pareigūnai rado 136 150 eurų, 4 172 dolerius ir 1 550 Rusijos rublių.

Pažeidėjas nesugebėjo rišliai paaiškinti, kodėl mėgino kontrabandos būdu gabenti pinigus. Teigė esantis bedarbis, II grupės invalidas, toliau elgėsi agresyviai, net stumdėsi, nesiliaudamas reikalauti atiduoti pinigus.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Klaipėdos skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Pažeidėjas buvo sulaikytas, o kitą dieną Klaipėdos apylinkės teismo sprendimu – suimtas 3 mėnesiams.

 Lietuvos muitinė primena, kad asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvos Respubliką ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvos Respubliką.

Pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privaloma be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

 Pernai MKT pradėjo 32 ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos (2022 m. tokių tyrimų buvo pradėti 25).

Taip pat 2023 m. ikiteisminiuose tyrimuose MKT pareigūnai sulaikė 2,141 mln. eurų vertės grynųjų pinigų (daugiausia Ukrainos grivinų) kontrabandos.

Informacija atnaujinta 2024-05-24