English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė: Rusijoje registruoti automobiliai iki kovo 11 dienos turi išvykti iš Lietuvos

Lietuvos muitinė informuoja, kad automobiliai su rusiškais registracijos numeriais turi išvykti iš Lietuvos iki 2024 m. kovo 11 d.

Lietuvos muitinės duomenimis, Lietuvos teritorijoje dar tebėra važinėjančių su Rusijoje registruotais automobiliais. Iki kovo 11 dienos jie turėtų arba įregistruoti transporto priemones Lietuvoje, arba išvykti iš ES. Nuo kovo 11 d. asmenys, kurie turės automobilius su rusiškais registracijos numeriais bus laikomi pažeidusiais teisės aktų nuostatas ir jiems taikoma atsakomybė, numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 515 straipsnyje, kuris numato baudą ir automobilio konfiskavimą.

Lietuva įgyvendina reglamento Nr. 833/2014 3i straipsnyje nurodytus importo ribojimus, nuo 2023 m. rugsėjo 11 dienos į Lietuvos teritoriją per pasienio muitinės kontrolės postus neįleidžiami automobiliai su rusiškais registracijos numeriais, o įvažiavę į Lietuvą iki 2023 m. rugsėjo 11 dienos, turi išvykti iš Lietuvos ir visos Europos Sąjungos teritorijos per 6 mėnesius nuo atvykimo dienos. Nuo 2024 m. kovo 11 d.  Rusijoje registruoti automobiliai negali būti Lietuvos teritorijoje arba iki to laiko turi būti perregistruoti – įformintas jų importas ir užregistruoti „Regitroje“.

Išimtis taikoma Rusijos Federacijos piliečiams, vykstantiems Rusijoje registruotomis transporto priemonėmis tranzitu į Kaliningrado sritį arba iš jos su supaprastinto tranzito dokumentu (STD). Toks tranzitas per Lietuvos teritoriją negali trukti ilgiau kaip 24 valandas. Vykstant tranzitu  transporto priemonėje turi vykti jos savininkas. Nesant automobilyje savininko – transporto priemonė nebus įleidžiama į Lietuvos teritoriją.

Informacija atnaujinta 2024-03-01