English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitininkai Šalčininkuose sulaikė du „Tesla Cybertruck“ elektrinius pikapus – pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sankcijų pažeidimo ir kontrabandos

Muitinės pareigūnai vakar, gegužės 7 d., Šalčininkų kelio poste sulaikė du 2023 m. gamybos elektrinius pikapus „Tesla Cybertruck“.

 

Muitininkai neleido atlikti eksporto procedūros tariamai į Baltarusiją gabentiems automobiliams, kurių vertė – daugiau nei 200 tūkst. eurų. Pareigūnai įtaria, jog šios mašinos vėliau būtų pervežtos ir įregistruotos Rusijoje, kuriai Europos Sąjunga dar nuo 2014 m. taiko sankcijas lengvųjų automobilių eksportui.

 

Lietuvos muitinė yra sugriežtinusi prabangių lengvųjų automobilių eksporto į trečiąsias šalis kontrolę. Dar 2023 m. atlikto tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad beveik kas antras iš Europos Sąjungos į trečiąsias šalis (Kazachstaną, Baltarusiją, Uzbekistaną ir kt.) eksportuotas prabangus (vertė 50 tūkst. eurų ir daugiau) automobilis vėliau pateko į Rusijos rinką.

 

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir tarptautinių sankcijų pažeidimo. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

 

Abu automobiliai sulaikyti ir saugomi Lietuvos muitinės patalpose. Mašinas vairavę asmenys po apklausos buvo paleisti.

Atliekant šį sulaikymą Lietuvos muitinė bendradarbiauja su JAV institucijomis, vykdančiomis tarptautinių sankcijų priežiūrą.

Informacija atnaujinta 2024-05-08