English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

„Daktariška ypatingoji“ – rekordinis kontrabandos sulaikymas Kybartuose: muitininkai sulaikė vilkiką iš Rusijos, vietoj dešros gabenusį 2000 dėžių cigarečių

Tai vienas didžiausių cigarečių kontrabandos sulaikymų Lietuvos muitinėje šiemet – liepos 29 d., Kybartuose, patikrinę iš Rusijos įvažiavusį vilkiką, pareigūnai mašinoje aptiko 1 mln. pakelių rūkalų. Jų vertė apie 4 mln. eurų. Kontrabandininkai tikėjosi prasmukti, deklaravę, jog gabena dešros krovinį.

Muitinės pareigūnams seniai žinoma kontrabandininkų naudojama schema, kai nelegalias baltarusiškas cigaretes mėginama įvežti į Lietuvą neįprastais, nelogiškais maršrutais. Liepos pabaigoje vienas tokių šešėlinių krovinių buvo sulaikytas Kybartų kelio poste.

Į minėtą postą ankstų liepos 29 d. rytą (apie 5 val. 30 min.) iš Rusijos Karaliaučiaus srities atvažiavo Rusijos piliečio vairuojamas krovininis vilkikas „Daf“. Vairuotojas deklaravo su puspriekabe–šaldytuvu tranzitu per Lietuvą ketinantis gabenti 18,6 tonų virtos šaldytos „Daktariškos“ dešros, o krovinį esą turi pristatyti į Rusijos Vladimiro miestą. Tačiau muitininkams patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema, pastebėta, jog gali būti gabenamos visai kitokios prekės. O atvėrus puspriekabę, net patyrę muitinės pareigūnai buvo nustebinti pažeidėjų įžūlumo: visa puspriekabė, iki pat durų, buvo pilnutėlė kontrabandinių cigarečių dėžių. Rūkalų buvo tiek, jog dėžės kone krito pro pravertas puspriekabės duris. Šypsenas pareigūnams kėlė ir tai, jog ant vienos tos pat dėžės puikavosi lipdukas su užrašu, jog tai dešra, o greta jo kitas – kad čia cigaretės.

Suskaičiavus sulaikytą kontrabandą, paaiškėjo, jog „Daf“ iš viso vežė net 2000 dėžių (1400 „NZ Gold“ ir 600 „Queen Menthol“) –  t. y. 1 milijoną pakelių cigarečių. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 4,12 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, o vėliau suimtas 15 parų.

Toks kiekis sulaikytų cigarečių Lietuvos muitinėje rekordinis: panašus krovinys pareigūnams įkliuvo šių metų kovo 17 d. Raigardo kelio poste, kur apie 2000 dėžių maskuota durpėmis.

Tai viena iš pastarojo meto kontrabandos tendencijų Lietuvoje – maksimaliai sumažinus kontrabandą geležinkeliu, o Lenkijai sustabdžius krovinių gabenimą per pasienio postus iš Baltarusijos, Lietuva tapo „butelio kakleliu“ nelegalių rūkalų gabenimui. Tad kontrabandininkai linkę vis labiau rizikuoti, cigaretes vilkikais vienu metu gabendami ypač didelėmis siuntomis ir jų beveik nemaskuodami. 2 tūkst. dėžių rūkalų yra kone didžiausias įmanomas krovininio vilkiko puspriekabe gabenti cigarečių kiekis.

Per pirmą 2023–iųjų pusmetį Lietuvos muitinėje jau sulaikyta 6, 458 mln. pakelių cigarečių kontrabandos ir 32 tonos tabako (perpus daugiau, nei pernai) – jų vertė viršija 26 mln. eurų.

Lietuvos muitinė taiko ir taikys sustiprintas kontrolės priemones minėtų padidėjusių kontrabandos srautų užkardymui.

Informacija atnaujinta 2023-08-07