English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė, padidinusi dėmesį mažavertėms siuntoms, prašo asmenų, pateikiančių deklaraciją, laikytis teisės aktų reikalavimų

Informuojame, kad Lietuvos muitinė, siekdama mažinti nelegalių cigarečių,  tabako ir jo gaminių patekimą į Lietuvą, šiomis savaitėmis sustiprino mažaverčių siuntų iš trečiųjų šalių kontrolę.

Atkreipiame  klientų dėmesį, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 15 straipsnio 1 dalies  2 punkto. nuostatomis draudžiama, įsigyti elektroninėje parduotuvėje ir siųsti į Lietuvą tabaką, tabako gaminius bei su jais susijusius gaminius, tarp jų - elektronines cigaretes. Aptikusi siuntose tokius gaminius, juos muitinė sulaiko.

Taip pat informuojame, kad muitinės pareigūnai, tikrindami siuntas dėl galimų pažeidimų, atkreipė dėmesį į muitinės deklaracijose nekokybiškai pateikiamus duomenis.

Pateiksime pavyzdį: siunta, kurios deklaracijoje pateiktas prekės aprašymas  „Telefonas“, prekės  vertė nurodyta 1 euras, muitinės pareigūnui kilus pagrįstų abejonių, siunta buvo tikrinama. Tikrinimo metu buvo nustatyta, kad  buvo siunčiamas telefono aksesuaras ir prekės vertė buvo nurodyta teisinga.

Šiuo atveju klaidinantis prekės apibūdinimas  gaišina ir pareigūną laiką, ir klientui prekė bus atiduota vėluojant.

Muitinė ragina asmenis, teikiančius muitinės deklaracijas, jei jie suinteresuoti, kad siunta kuo greičiau pasiektų klientą, muitinei pateikti kokybiškus ir išsamius duomenis.

Taip pat primename, kad už neteisingų duomenų pateikimą muitinei, deklarantui gresia ir administracinė atsakomybė.

Informacija atnaujinta 2021-10-12