English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Pasienyje su Lenkija muitinės pareigūnai sulaikė didelę kontrabandą – „durpes“ vežusiame vilkike aptiktos 1,5 mln. eurų vertės cigaretės

Muitinės pareigūnai spalio 19 d. vakarą pasienyje su Lenkija, netoli buvusio Kalvarijų pasienio kontrolės punkto, sulaikė krovininį vilkiką, kuriame rado apie 800 dėžių cigarečių kontrabandą.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto patrulis antradienio vakarą pasienyje su Lenkija ties buvusiu Kalvarijos pasienio postu tikrino krovininius vilkikus. Pastaruoju metu, sustiprinus kontrolės priemones, mašinos tikrinamos ne tik ieškant kontrabandos, bet ir neteisėtų migrantų.

Apie 21.35 val. Salaperaugio kaime esančios degalinės aikštelėje buvo tikrinami krovininiai vilkai, tačiau vienos iš mašinų („Volvo“) vairuotojas, Lietuvos pilietis, muitinės pareigūnams pasirodė įtartinu: ilgai delsė, atsikalbinėjo ir mėgino užvilkinti tikrinimą. Pasak vairuotojo, jis tranzitu gabeno durpių krovinį iš Estijos į Vokietiją.

Pagaliau pradėjus tikrinimą, paaiškėjo, kad jokių durpių puspriekabėje nėra – ši buvo pilna cigarečių dėžių, preliminariais vertinimais rasta apie 800 dėžių (400 tūkst. pakelių) baltarusiškų rūkalų „Fest“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1,4 mln. eurų.

MKT pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Mašinos vairuotojui buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Informacija atnaujinta 2021-10-25