English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinės ekspertai dirbs projekte „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“

Birželio mėn. 18 d. Kijeve, Ukrainoje, atidarymo renginiu pažymėtas projekto Europos Sąjungos finansuojamos programos „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ (toliau – „EU4PFM”) įgyvendinimas.

Šis renginys, kurį organizavo Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su ES delegacija Ukrainoje, Ukrainos finansų ministerija, Ukrainos valstybine fiskaline tarnyba bei Ukrainos valstybine iždo tarnyba sulaukė ypatingo dėmesio. Sveikinimo kalbas sakė Europos Komisijos paramos grupės Ukrainai vadovas Peteris Wagneris, Lietuvos Respublikos finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė. Taip pat pasisakė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis bei CPVA direktorė Lidija Kašubienė. Renginyje dalyvavo  Ukrainos institucijų, ES valstybių narių įgyvendinančių agentūrų,  bei tarptautinių organizacijų – Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko – atstovai.

Lietuvos muitinei renginyje atstovavo Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas, atliekantis generalinio direktoriaus funkcijas, Jonas Miškinis ir generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytenis Ališauskas, kuris taip pat yra ir pagrindinis ekspertas  ES finansuojamos programos „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ 3-ojo komponento veikloje „Padėti vystyti modernią, efektyvią ir skaidrią  mokesčių surinkimo sistemą „Mokesčių/pajamų valdymas“ ir 4-ojo komponento veikloje „Padėti tinkamoms viešųjų finansų valdymo institucijoms stiprinti jų organizacijos valdymo gebėjimus „Horizontalios užduotys ir valdymas“. 

Apie veiklos kryptis ir tikslus renginio metu kalbėjo Projekto komandos vadovas  Egon Veermäe (Estija) kartu su Muitinės departamento generalinio direktorius pavaduotoju ir tarptautiniu ekspertu muitų srityje Vyteniu Ališausku. Projekto įgyvendinimo metu tarptautiniai bei Ukrainos nacionaliniai ekspertai dirbs kartu su Ukrainos institucijomis, siekdami modernizuoti muitinio tranzito procedūras, mokesčių sistemos administravimą bei žmogiškųjų išteklių valdymo sistemą.

Nuo pat projekto parengiamųjų darbų Ukrainos institucijos labai aktyviai įsitraukė į procesus. Tai patvirtino ir Ukrainos finansų ministerijos, Valstybinės fiskalinės tarnybos bei Valstybinės mokesčių tarnybos atstovų renginio metu išsakyti lūkesčiai projektui.  

Vėliau Muitinės departamento atstovai taip pat dalyvavo ir atskirame susitikime su Ukrainos SFS laikinai einančiu vadovo pareigas Aleksandru Vlasovu bei aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus. Ukrainos pusė išreiškė norą bendradarbiauti kovos su korupcija, mobilių grupių darbo organizavimo bei kovos su kontrabanda srityse. Taip pat ukrainiečiai išreiškė pageidavimą prisijungti prie ES finansuojamo EU4DIGITAL projekto ir kartu su lietuviais dalyvauti realizuojant eCustoms projekto dalį. 

EU4PFM projekto įgyvendinimo iššūkis – ilgo ir nuoseklaus Lietuvos bendro darbo su Ukraina vystomojo bendradarbiavimo srityje rezultatas.

Šio projekto tikslas yra gerinti Ukrainos viešųjų finansų valdymą, užtikrinant kokybišką viešųjų paslaugų teikimą bei patrauklią aplinką verslui. Programai skirtas 50.5 mln. eurų biudžetas, iš jų Lietuvos dalis – 0,5 mln. eurų. CPVA atsakinga už projekto įgyvendinimą, t. y. už Programos „EU4PFM“ komponentų, susijusių su modernios, efektyvios ir teisingos mokesčių surinkimo sistemos kūrimu bei su viešųjų finansų institucijų organizacinių gebėjimų stiprinimu,  tikslų pasiekimą.  Šių komponentų biudžetas projekto veikloms įgyvendinti – 29.5 mln. eurų. Išskirtinė ir projekto įgyvendinimo trukmė – 4 metai.

Informacija atnaujinta 2019-06-21