English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė įsigijo naują šunį

Šį mėnesį Vilniaus teritorinė muitinė įsigijo naują tarnybos draugą. Kalytės vardas yra Joga, veislė – anglų springerspanielis.  Jai – du su puse mėnesio, tokios veislės šuniuką Vilniaus muitinė įsigijo pirmą kartą.

Atrenkant šunis tarnybai muitinėje, jų ieškoma ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse valstybėse, pavyzdžiui, Lenkijoje, Baltarusijoje. Šuns paieškos procesas yra gana ilgas: šiuo atveju šuns buvo ieškoma nuo š. m. vasaros. Šuniukas įsigytas iš Lietuvoje esančio veislyno. Konkurso finale „rungėsi“ 2 konkurentai.

Svarbūs kriterijai atrenkant šunis tarnybai yra šuniukų žaismingumas, tikrinamos jų reakcijos, kaip reaguoja į dirgiklius, koks šuns charakteris. Šuo turi būti sveikas, draugiškas, energingas, nebijoti žmonių, jokių garsų, šviesos efektų, tamsos, patalpų, aukščio, slidžių, stačių laiptų ir svarbiausia – turi turėti ypatingai gerą instinktą ieškoti, šniukštinėti, persekioti. Muitinės šunys apmokomi ieškoti tabako gaminių,  narkotinių bei psichotropinių medžiagų, grynųjų pinigų. Nors Joga dar visai jauniklė, bet jau dabar planuojama, kad ji bus apmokoma ieškoti narkotikų arba nedeklaruotų grynųjų pinigų.

Atrinkti šunis tarnybai yra gana sudėtinga, nes jiems taikomi itin aukšti reikalavimai, atranką praeina vienetai. Kai šuo įsigyjamas, jis tampa valstybės, muitinės, nuosavybe, jam priskiriamas šeimininkas, kinologas, kuris dirba su šunimi, jį treniruoja, prižiūri. Šuo jo namuose ir gyvena. Jogos pareigūnė –  šeimininkė yra kinologė, turintį didelę darbo su šunimis patirtį.

Informacija atnaujinta 2020-12-22