English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų ugdymas atitiks Europos Sąjungos standartus

Lietuvos Respublikos muitinė diegia pažangią žmogiškųjų išteklių valdymo metodiką – kompetencijų modelį ir adaptuoja Europos Komisijos rekomendacijas.

Įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis finansuojamą projektą „Naujų muitinės kontrolės ir klientų aptarnavimo įgūdžių formavimas“  (Nr. 04-020-P-0001), sukurtas ir patvirtintas Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų kompetencijų katalogas ir kompetencijų vertinimo tvarkos aprašas.

Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų kompetencijų katalogas sukurtas remiantis Europos Komisijos parengta Europos Sąjungos muitinės kompetencijų sistema, kuria siekiama tobulinti ir harmonizuoti Europos Sąjungos muitinės pareigūnų  kompetencijas.

Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų kompetencijų modelis bus integruotas į projektu kuriamą Muitinės mokymo valdymo ir administravimo informacinę sistemą (MOVAS) ir taikomas Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų kompetencijų lygiui ir mokymo poreikiui nustatyti. Tam tikslui pasiekti, Muitinės mokymo centro mokymo programos ir Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų pareigybės yra susietos su kompetencijomis ir jų lygiais, parengti kompetencijų ir jų lygių įvertinimo testai ir metodika.

Jau 2024 metais bus atliekamas Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų kompetencijų vertinimas – Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnai MOVAS pagalba atliks  kompetencijų įvertinimo testus ir įsivertins savo kompetencijas. Jeigu kompetencijų vertinimo metu bus pasiekti žemesni kompetencijų kvalifikaciniai lygiai nei yra būtini šių pareigūnų pareigoms atlikti, jie stiprins kompetencijas tam   skirtuose mokymuose.

Taip bus palengvintas ir skaitmenizuotas mokymo poreikių nustatymas, o mokymas taps orientuotas į trūkstamų ir darbui reikalingų kompetencijų tobulinimą.

Projekto įgyvendinimo pabaiga – 2025 m. gruodžio 31 d.

Išsamiau apie kompetencijų modelį rasite čia.

Išsamiau apie projektą: https://lrmuitine.lt/web/guest/610

Informacija atnaujinta 2023-11-30