English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Vienas didžiausių kontrabandos sulaikymų Lietuvos muitinėje šiemet: Lavoriškėse patikrintame vilkike – beveik 3 mln. eurų vertės cigaretės

Lavoriškių kelio posto muitininkai, antradienį, spalio 5 d., patikrinę iš Baltarusijos įvažiavusį vilkiką, jame aptiko, išankstiniais duomenimis – apie 750 tūkst. pakelių cigarečių. Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sulaikytos kontrabandos.

Iš Baltarusijos antradienio rytą įvažiavusį krovininį vilkiką „Man“ Lavoriškių kelio posto muitininkai rentgeno kontrolės sistema patikrino apie 8 val. ryto. Pareigūnams kilo įtarimų, jog mašinoje gali būti gabenama kontrabanda. Tiesa, atvėrus duris puspriekabės gale tebuvo matyti didžiuliai maišai su medžio granulėmis, tačiau netrukus tuose pat maišuose aptiktos ir cigarečių dėžės. Tikrinant toliau, paaiškėjo, kad didesnė puspriekabės dalis atitverta medžio plokšte, o už jos visa likusi erdvė irgi prigrūsta rūkalų dėžių.

Preliminariais duomenimis šiuo vilkiku gabenta apie 1500 dėžių (750 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „Fest“, kurių vertė su mokesčiais – 2, 737 mln. eurų.

Vilkikas ir kontrabanda sulaikyti, MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Tai vienas didžiausių kontrabandos sulaikymų Lietuvos muitinėje šiemet. Didesnis įvyko tik balandžio 1–osios naktį, kai Kauno rajone MKT pareigūnai likvidavo kontrabandininkų sandėlį. Ten buvo sulaikyti septyni Rusijos ir Lietuvos piliečiai ir du vilkikai su daugiau nei 1 mln. pakelių rūkalų (cigarečių vertė su mokesčiais 3,91 mln. eurų).

Informacija atnaujinta 2021-10-11