English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Susitikime su Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos prezidentu – aktualūs klausimai dėl strateginių prekių

Lietuvos muitinės vadovas Jonas Miškinis susitiko su naujai išrinktu Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) prezidentu Gintautu Zenkevičiumi. Susitikimo tikslas - aptarti glaudesnio LGSPA ir Lietuvos muitinės bendradarbiavimo galimybes.

Kaip sakė G. Zenkevičius, asociacijai labai svarbus bendradarbiavimas su Lietuvos muitine siekiant turėti kuo daugiau kvalifikuotos informacijos vykdant  asociacijos nariams strateginių  prekių importą ar eksportą.

J. Miškinis pritarė, kad keitimasis informacija  vykdant tokių prekių kontrolę labai svarbus ir muitinei, nes muitinei aktuali tokių prekių identifikacija, ir ekspertų pagalba tikrai yra vertinama. J. Miškinis siūlė kartu pamąstyti, kaip suburti tokių ekspertų grupę, kad susidūrus su dvejopos paskirties prekėms vykdomomis procedūromis galima būtų kuo greičiau  jas identifikuoti, nustatyti, ar joms reikalinga licencija, o gal tokiai prekei licencijavimas apskritai netaikomas arba atvirkščiai – jos importas ar eksportas ribojamas. Strateginių prekių licencijavimas yra Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kompetencija, bet aptarus procesą ir jį suderinus, galbūt asociacijos suburti ekspertai galėtų teikti  ekspertines išvadas.

Pokalbio metu taip pat buvo aptariamos Gerosios praktikos formavimo galimybės, siekiant, kad įmonės tokioms prekėms preciziškai ir remdamiesi vienodomis taisyklėmis pildytų dokumentus, nes gabenant jas tranzitu dažnai trūkinėja logistikos grandinė.

Susitikimo metu buvo sutarta asociacijos veiklą, problemas, pasiūlymus, kaip jas galima būtų spręsti, pristatyti viename iš Muitinės konsultacinio komiteto posėdžių.

Informacija atnaujinta 2021-04-02