English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

PMO ekspertų vizitas

Lapkričio 28 ir 29 d. Lietuvos muitinėje lankėsi Pasaulio muitinių organizacijos (PMO) programos  „Global Shield“,  skirtos kovai su savadarbiais sprogstamaisiais įtaisais, ekspertai Ralf Wagner ir Ghulam Ali Malik.

Lapkričio 28 d. informatyvaus ir produktyvaus  susitikimo  su muitinės ir policijos atstovais pristatytos Baltijos šalims planuojamos PMO programos „Global Shield“ veiklos ir aptartas būsimas bendradarbiavimas.

Lapkričio 29 d.  apsilankymo Muitinės mokymo centre metu aptarti 2024 m. planuojami  mokymai, skirti pirminės grandies muitinės ir policijos pareigūnams cheminių sprogstamųjų medžiagų prekursorių kontrolės klausimais.

Dėkojame Pasaulio muitinių organizacijai už šią iniciatyvą.

Programa „Global Shield“ yra nuo 2010 m. veikianti bendra PMO, INTERPOL ir Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNODC) iniciatyva, skirta stebėti 13 labiausiai paplitusių cheminių sprogstamųjų medžiagų pirmtakų ir kitų medžiagų, kurios gali būti naudojamos savadarbiams sprogstamiesiems užtaisams gaminti,  judėjimą ir  užkirsti kelią jų neteisėtai prekybai ir panaudojimui teroristiniais tikslais.

Programos veiklos apima tiek muitinės, tiek policijos veiklos sritis ir yra susijusios su 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 2019/1148 dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo įgyvendinimu bei skirtos institucijų tarpusavio bendradarbiavimo ir jų pareigūnų gebėjimų stiprinimui.

Informacija atnaujinta 2023-11-29