English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Baltijos šalių institucijų ir EUROPOL pareigūnai tarsis, kaip efektyviau užkardyti suklastotų maisto produktų platinimą

Pasaulio šalyse maisto produktų klastojimo mastai auga, o sukčiautojai nesibodi pelno siekti net žmonių sveikatos sąskaita. Rugsėjo 20 dieną Lietuvos muitinė bendradarbiaudama su EUROPOL organizuoja tarptautinį seminarą, skirtą kovai su suklastotais maisto produktais ir gėrimais.

Siekiant užtikrinti saugią maisto tiekimo grandinę bei sklandų teisėsaugos ir rinkos priežiūros tarnybų bendradarbiavimą, į Vilnių renkasi Lietuvos, Latvijos ir Estijos muitinių, rinkos priežiūros institucijų, EUROPOL, OLAF, Europos Komisijos atstovai bei intelektinės nuosavybės teisių savininkai.

INTERPOL ir EUROPOL organizuojama tarptautinė operacija OPSON, skirta kovai su maisto klastojimu, jo gamyba nesilaikant nustatytų reikalavimų, neteisėtu gabenimu bei intelektinės nuosavybės pažeidimais tęsiasi jau dešimtmetį. Ja siekiama identifikuoti ir išardyti nusikalstama veika užsiimančias grupuotes, gaminančias, transportuojančias bei platinančias klastotus maisto produktus bei gėrimus, pagerinti tarptautinį teisėsaugos ir rinkos priežiūros tarnybų bendradarbiavimą.

Nuo 2014 metų prie tarptautinės pareigūnų komandos, koordinuojančios operaciją OPSON, prisijungė ir Lietuvos muitinė, kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba kasmet šalies rinką apsauganti nuo tūkstančių tonų netinkamos kokybės maisto produktų, gėrimų ir net pašarų gyvūnams.

Lietuvos muitinė operacijos OPSON metu pagrindinį dėmesį skiria intelektinės nuosavybės teises pažeidžiančių prekių patekimo į Lietuvos rinką užkardymui. Lietuvos muitinė šiemet OPSON operacijos metu sulaikė beveik 46 tūkst. butelių alkoholinių gėrimų, pagamintų pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.  Ankstesniais metais taip pat buvo sulaikyta įspūdingi kiekiai suklastotų prekių – daugiau nei milijonas vienetų saldainių, supakuotų ir paženklintų žinomais prekių ženklais, animacinių filmų herojais, pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Paskutinės operacijos metu Europos Sąjungos šalyse buvo konfiskuota apie 15 tūkst. tonų potencialiai pavojingų maisto produktų ir gėrimų.

Atsižvelgiant į tai, jog suklastotos prekės dažniausiai yra gaminamos vienoje šalyje, o parduodamos – kitoje, labai svarbiu elementu tampa efektyviai funkcionuojanti muitinės sistema, galinti užkirsti kelią jų patekimui į rinką. Lietuvos muitinės dalyvavimas šioje operacijoje yra itin svarbus, atsižvelgiant ir į tai, kad Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos bei Rusijos Federacijos siena kartu yra ir Europos Sąjungos išorinė siena.

Informacija atnaujinta 2021-09-20