English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinės pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė 0,5 mln. eurų vertės kokaino kontrabandą

Antradienį, gegužės 17 d. vakare, pasienyje su Lenkija, muitinės pareigūnai sulaikė apie 4,5 kg kvaišalų (preliminariais duomenimis – kokaino) kontrabandą. Narkotikai buvo paslėpti iš Vakarų Europos važiavusiame lengvajame automobilyje įrengtoje slėptuvėje.

Tai didžiausia šiemet Lietuvos muitinėje sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta.

Antradienio vakarą ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu automobilius pasirinktinai tikrinęs Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis apie 19:30 val. sustabdė ir iš Lenkijos įvažiavusį automobilį „Seat Altea XL“.

Mašiną vairavęs Jonavos rajono gyventojas pareigūnams aiškino grįžtantis iš kelionės į Varšuvą. Tačiau pareigūnams vairuotojo elgesys sukėlė įtarimų – žmogus buvo labai susijaudinęs, kalbėjo nerišliai, nesugebėjo net paaiškinti savo kelionės į užsienį tikslo.

„Seat Altea XL“ buvo pristatyta į Kybartų kelio postą, kur mašina patikrinta mobiliąja rentgeno kontrolės sistema. Papildomo, detalaus patikrinimo metu pareigūnai automobilio bagažinėje, po vieta atsarginiam ratui, aptiko įrengtą sudėtingą slėptuvę – valdomą elektromagnetais ir atsiveriančią vieno mygtuko paspaudimu. Slėptuvėje rasti keturi paketai su baltais milteliais – iš viso apie 4,5 kg. Sprendžiant iš pirminio narkotikų aptikimo testo duomenų, tai gali būti kokainas. Juodojoje rinkoje toks šių kvaišalų kiekis gali kainuoti apie 0,5 mln. eurų.

Kvaišalai, automobilis ir jo vairuotojas buvo sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vakar Kauno apylinkės teismo sprendimu vairuotojas buvo suimtas vienam mėnesiui.

Muitinės kriminalistai pernai pradėjo 202 ikiteisminius tyrimus dėl kvaišalų, kurių metu sulaikyta 453 kg narkotikų ir 3 tūkst. tablečių.

Populiariausių kvaišalų „trejetukas“ išliko nepakitęs – dažniausiai pareigūnai sulaiko LSD, Ecstasy ir kanapes. Nepakito ir pagrindinės kontrabandos tendencijos: didžioji dalis – 98 proc. tyrimų (196 iš 202–jų), kaip ir anksčiau, pradėta dėl kvaišalų pašto siuntose. Ši tendencija nesikeičia jau daugiau nei šešetą metų.

Paštu dažniausiai mėginama siųsti smulkias, nedidelio svorio (iki 10 g) narkotines medžiagas – tokie atvejai pernai Lietuvos muitinėje sudarė 73 proc.

Tarp didžiausių sulaikymų – 2021 m. lapkričio 21 d. pasienyje su Lenkija sulaikyta 183 kg hašišo siunta, kuri buvo slėpta atsarginiuose vilkiko ratuose. Taip pat pažymėtinas rugpjūčio 8 d. sulaikymas, kai iš Bulgarijos atskridusio lėktuvo bagažo skyriuje rasta beveik 12 kg kanapių.

Informacija atnaujinta 2022-05-20