English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Elektroninės sistemos

Importo kontrolės sistema - ICS2

Lietuvos Respublikos muitinėje (toliau – Muitinė) tęsiamas  įgyvendinti  Europos Komisijos (toliau – EK) vystomas projektas „SMK importo kontrolės sistema 2“ pirmoji ir antroji versija (toliau – ICS2).

ICS2 yra skirta įvežimo bendrųjų deklaracijų (toliau – ENS) duomenų apie krovinius mainams bei šios informacijos valdymui ir įgyvendina Sąjungos muitinės kodekso (toliau – SMK) saugos ir saugumo keliamus reikalavimus, kuriais siekiama geriau apsaugoti bendrąją rinką ir Europos Sąjungos (toliau – ES) piliečius. ICS2 surinks duomenis apie visas į ES įvežamas prekes prieš jų atvykimą. Ekonominės veiklos vykdytojai (toliau – EVV) turės deklaruoti saugos ir saugumo duomenis ICS2 teikdami ENS duomenis.

Prievolė pradėti teikti tokias deklaracijas nebus vienoda ir neįsigalios vienu laiku visiems EVV. Tai priklausys nuo paslaugų, kurias jie teikia dalyvaudami tarptautinėje prekių  judėjimo grandinėje, ir bus susieta su trimis ICS2 laidų išleidimo datomis (2021 m. kovo 15 d., 2023 m. kovo 1 d. ir 2024 m. kovo 1 d.). Etapais diegiamos sistemos kūrimo ir laidų diegimo datos nustatytos EK įgyvendinimo sprendimo (ES) 2019/2151 (1) priede pateiktame projekto „SMK importo kontrolės sistema 2“ (ICS2) apraše.

Šiuo metu Lietuvos Respublikos muitinė vykdo veiklas, būtinas ICS2 antrosios versijos (R2) įdiegimui

EVV, kuriems taikomi nuo ICS2 R2 įdiegimo datos galiojantys ICS2 duomenų teikimo reikalavimai yra:

    1. Pašto paslaugų tiekėjai;

    2. Skubių siuntų vežėjai;

    3. Oro vežėjai;

    4. Ekspeditoriai valdantys oro kelių gabenamų siutų duomenis.

Šie EVV privalo pasiruošti ir nuo 2023-03-01  teikti  ENS duomenų rinkinius pagal ICS2 R2 specifikacijas visoms prekėms gabenamoms oro transportu. Tai reiškia, kad visoms prekėms transportuojamos oro, pašto, skubiomis (express) ir kitomis oro siuntomis  bus privaloma papildomai pateikti informaciją prieš prekių pakrovimą ir jų gabenimo metu, kad įvykdyti  išankstinių  ENS duomenų pateikimo reikalavimus. ENS duomenų rinkiniai teikiami pagal EK nustatytus reikalavimus ir EK parengtas specifikacijas.

Taip pat šiems EVV bus privaloma pateikti pranešimą apie Laivo arba Orlaivio atvykimą (AN), kuris taip pat turės būti teikiamas per EL ICS2 sistemą pagal EK nustatytus reikalavimus ir EK parengtas specifikacijas.

Pranešimas apie prekių pateikimą (PN) bus teikiamas į Prekių pateikimo muitinės kontrolei sistemą (PPMKS) pagal Muitinės parengtą PPMKS vartotojo sąsajos specifikaciją.

Dokumentų paketas skirtas muitinės klientų naudojamų taikomųjų programų, kurios keisis duomenimis su PPMKS sistema, kūrėjams:

PPMKS kliento sąsajos specifikacijos versija v1.0 (įsigalioja nuo 2023-03-01) PPMKS-CLIENT-IS-EN_v1.00;

PPMKS kliento sąsajos specifikacijoje nurodyti sąrašai programavimo reikmėms skelbiami rubrikoje https://lrmuitine.lt/web/guest/950.

Svarbiausią informaciją  apie ICS2 ir  vaizdo įrašą rasite čia 

Išankstinės įvežimo deklaracijos (ENS) asmenims kuriems taikomi ICS2 antrosios versijos reikalavimai nuo 2023-03-01 teikiamos ne nacionalinei muitinei, o Europos komisijos (EK)  centrinei ICS2 sistemai per centrinę verslininko sąsają.

Išankstinių įvežimo deklaracijų (ENS) duomenų teikimo reikalavimus, funkcines ir technines specifikacijas  parengė ir teikia Europos komisija (EK), jos publikuojamos tam skirtame EK tinklalapyje, tikslesnė nuoroda čia. Priėjimui prie informacijos seniau buvo  reikalinga registracija, bet pastaruoju metu ji prieinama laisvai.

Informacija atnaujinta 2023-02-14