English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Vaikams

Lietuvos muitinė – tai institucija, kurios pareigūnai tikrina prekes. Tai tarsi namo sienos, kurios saugo jus nuo šalčio, sniego ar lietaus. Muitinė irgi jus saugo. Tikrina prekes ir rūpinasi, kad į mūsų šalį nepatektų nuodingi ar kenksmingi saldainiai, žaislai, ginklai, padirbti pinigai ir kitos pavojingos prekės bei medžiagos. Muitinė taip pat renka mokesčius, kurių svarbiausias yra muito mokestis.

Filmuką apie muito mokestį galite rasti čia.

Daugiau įdomios ir naudingos informacijos, filmukų ir žaidimų apie mokesčius ir kam jie reikalingi rasite čia.

Spalvinimo paveikslėlių su užduotimis apie muitinės pareigūnų darbą rasite knygelėje „Vaikams apie muitinę“.

Muitinės muziejus draugiškas ir suaugusiems, ir vaikams

Kviečiame apsilankyti Muitinės muziejuje (Jeruzalės g. 25, Vilniuje), atsivesti tėvelius, draugus ir klasiokus. Čia rasite apie 3 tūkst. įvairių eksponatų: ne tik peršautą Lietuvos Respublikos vėliavą, pareigūnų uniformas, bet ir krokodilo galvą, peilį iš dramblio kaulo ir daug kitų įdomių dalykų. Pasivaikščiojimas po tikrą jūrinį konteinerį, kontrabandos paieška, į judesį reaguojančios garso sistemos ir kitos atrakcijos laukia Jūsų.

Daugiau informacijos apie Muitinės muziejų ir nuotraukų  rasite čia.

Žaidimas „Deklaruojamų daiktų nėra“

Maltos muitinė sukūrė žaidimą „Deklaruojamų daiktų nėra“, kurį žaisdami galite pasijusti kaip tikri muitinės pareigūnai. Žaidime galėsite pasirinkti tris skirtingas muitinės pareigūnų darbo vietas: uostą, oro uostą ir pašto siuntų skyrių, ir nuspręsti, kuriose siuntose gali būti gabenami draudžiami daiktai, kurios prekės turi būti apmokestinamos, kurie oro uosto keleiviai elgiasi įtartinai ir jų lagaminai turi būti peršviesti rentgeno aparatu.

Žaidimas yra anglų kalba, jį nemokamai galima atsisiųsti iš Google Play Store, Apple App Store ir Amazon Store, jo angliškas pavadinimas yra „Nothing to declare“.

Informacija atnaujinta 2018-10-01